TurkishEnglish

Hakkımızda

1981 yılında çalışmaya başladığı sağlık sektöründe ithalat ve pazarlama firmasında Cerrahi, Kadın Doğum ve Tüp bebek laboratuar dallarında tecrübe kazanan Yümnü Balçık, 1994 yılında kardeşi Cengiz Balçık ile Yü-Ce Tıbbi Gereçler İthalat İhracat Mümessillik Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. şirketini kurmuşlardır. 1996 yılına kadar yalnızca ithalat ve satış alanlarında faaliyet gösteren Yü-Ce Tıbbi kazandığı tecrübelerini üretim alanına da taşımış ve 1997 yılında kendi fabrikasını kurmuştur. Cengiz ve Yümnü Balçık kardeşler kurdukları ilk fabrikayı büyük bir gruba devretmiştir.

Ülkemizde yatırım yapıp, katma değer ve istihdam sağlamayı amaç edinip iki ortak 2007 yılı başında Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesinde gazlı bez üretim katlama ve paketleme tesisi kurmuştur. Kurulan fabrikanın GMP ve AB normlarına uygunluğu sağlanmış ve AB’nin 2195 sayılı kuruluşu tarafından akredite edilmiştir. Firmamız 4713 nolu kanunla gelen AB mevzuat ve direktiflerinin gereklerini yerine getirerek AB’nin 2195 no ile akredite edilmiş belgelendirme kuruluşu tarafından denetimlerden başarıyla geçmiş ve EN-14079 uygunluk ISO 9001-2000 Kalite Yönetim Sistemi, EN ISO 13485:2003 Tıbbi Cihazlar için Kalite Yönetim Sistemi ve CE 2195 belgelerini almıştır ve belgeleri aldıktan sonra yapılan rutin kontrollerden de başarıyla geçmektedir.

2008 yılı sonunda pamuk temizleme ve hidrofil pamuk ünitelerini de devreye sokan firmamız kendi üretimi için kullanımını karşılayacak kadar pamuk ipliği ürettiği gibi ayrıca hidrofil pamuk üretim hatlarınıda devreye sokarak tam entegre olmuştur.

Dünyada isim yapmış bazı firmalarla marka anlaşması yapan firmamız 150 çalışanı ve 10.000m2 kapalı alana sahip tesisi ile gazlı bezler, spançlar, pedler, gaz tamponları, balya pamuklar ve kulak çubukları gibi ürünleride ürün yelpazesine eklemiştir.