TurkishEnglish

Genel

Sağlık Dergisi Röportaj

YÜ-CE, YÜKSEK KALİTELİ ÜRETİMDEN  ÖDÜN VERMİYOR

1994 yılında kurulan ve 1997 yılında gazlı bez üretimine başlayan YÜ-CE Tıbbi Gereçler Şirketi, gazlı bez türevi olan gaz kompres, spanç ve pedlerin üretimini gerçekleştiriyor. Firma önemli yatırımlarla hidrofil pamuk ve gazlı bez sektöründe entegre tesis olarak bir ilki gerçekleştirmiş. Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Balçık, uluslararası standartlara ve yasal şartlara uygun yüksek kaliteli üretim gerçekleştirdiklerini ifade ediyor.


Merkezi İstanbul’da üretim yeri ise Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan YÜ-CE Tıbbi Gereçler Şirketi, 1997 yılında gazlı bez imalatı ile başladıkları süreci, gazlı bez türevi olan gaz kompres, spanç ve pedlerin üretimi ile sürdürüyor. Firma aylık 15 milyon adet/ay spançlar, Gaz kompresler, Pamuklu petler, Yara bakım pedleri ve gaz tampon üretimi gerçekleştiriyor. 2008 Yılı içinde hidrofil pamuk tesisi için alt yapı ve inşaat çalışmalarına başlayan firma, 2009 yılı içinde üretime başlamış ve aylık kapasitesi 300 ton olarak üretimini sürdürmekte. Firma bu yatırımları ile hidrofil pamuk ve gazlı bez sektöründe entegre tesis olarak bir ilki gerçekleştirmiş durumda. Şirket CE 2195 EN İSO 9001-2000 ve EN İSO 13485 belgelerine sahip.

Şirketin ortağı V. Cengiz Balçık 1994 yılından buyana sağlık sektöründe bulunuyor ve İ.T.Ü inşaat mühendisliği bölümü mezunu aynı zamanda İTO meclis üyesi ve sağlık federasyon delegesi. Şirketin diğer ortağı Yümnü Balçık,Dicle Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fizik Bölümünden mezun olup sağlık sektöründe çalışmalarına devam etmektedir.

Balçık: “Müşteri Memnuniyetini En Üst Düzeyde Tutuyoruz”

Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Balçık, politikalarının ulusal, uluslararası standartlara ve yasal şartlara uygun yüksek kaliteli üretim yapmak olduğunu söylüyor. Balçık, “Bu üretimi yaparken çevreye ve ekolojik dengeye zarar vermemek, firma imajını devamlı yükseltmek, tüm personelimize gerekli eğitim desteği vermek, kalite ve verimliliği arttırarak şirketimizin karlılığını sağlamak, sektörümüzle ilgili teknolojik yenilikleri dünya ile eş zamanlı olarak takip etmek, bunu ürünlerimizde müşterilerimize sunmak ve müşteri memnuniyetini en üst düzeyde sağlamak şirketimizin öncelikli kalite politikasıdır” diyor.

Cengiz Balçık, ürünlerini benzer ürünlerden ayıran özellikleri ise şu şekilde dile getiriyor: “Ürünlerimiz yüzde 100 Pamuk, emiciliği ≤ 3s, beyazlık seviyesi ≥ 82% A, yumuşak ve yara dokusundaki ikincil hasarı önlüyor. Havdan Arındırılmış, tıbbi ortamı koruyor. Yenilenebilir ve kolay geri dönüştürülebilir, dokunmuş X ray ipi ameliyatta riski azaltıyor. Güvenilir ve kullanışlı steril ambalaja sahip. Homojen ağırlık dağılıma sahip, yüksek oranda nefes alabilirlik ve rahatlık özelliği var.”

Haber

Engin Kahraman

Comments are closed.